niedziela, 10 maja 2015

The past is behind you ♥

Hejka! :*

             Powinniśmy przestać rozmyślać o przeszłości i zacząć cieszyć się teraźniejszością.            

Chyba każdy z nas ma czasem chwilę, w której wspomina to, co już było. Czasem są to miłe wspomnienia, do których chcielibyśmy wrócić i przeżyć to jeszcze raz. Jednak czasami przypominamy sobie o rzeczach, o których nie chcemy pamiętać. Tak na prawdę to od nas zależy czy będziemy mieli więcej dobrych czy złych wspomnień. Powinniśmy wykorzystywać każdą chwilę do maximum, żebyśmy mogli wieczorem, leżąc w łóżku mogli stwierdzić, że ten dzień należał w 100% do nas, a nie martwić się, że w jakiejś chwili mogliśmy zrobić to czego nie zrobiliśmy lub powiedzieć to czego baliśmy się powiedzieć. Miło jest czasem usiąść i przeglądając stare zdjęcia czy nawet naszą tablicę na FB stwierdzić, że przez jakiś okres czasu zmieniliśmy się na lepsze.
Czasem chcielibyśmy się cofnąć w czasie i w jakiejś sytuacji zachować się inaczej, niż się zachowaliśmy i móc naprawić coś co wtedy się zniszczyło. Ale zastanówmy się, czy warto? Bo może gdyby nie to co się wtedy stało np. nie poznalibyśmy kogoś... Może nie dowiedzielibyśmy się czegoś... Może jednak pomimo tego, że stało się coś złego, wynikła z tego jakaś dobra rzecz. Nie wiemy czy gdybyśmy zmienili coś w przeszłości, teraźniejszość byłaby dla nas taka wspaniała... Możliwe, że byłoby gorzej niż jest teraz...Wydaje się nam, że przeszłość jest naszą własnością. Otóż przeciwnie – to my jesteśmy jej własnością, ponieważ nie jesteśmy w stanie dokonać w niej zmian, ona natomiast wypełnia całość naszego istnienia.


 KOCHAM BARDZO MOCNO :* JOVI <3


8 komentarzy:

 1. Zgadzam się, niestety przeszłości już nie cofniemy.
  KLIK-BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnie zdania boskie ;)
  Może obserwujemy?
  http://definition-of-dreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. super blog:)
  obserwujemy ?

  http://mysmilelile.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnia myśl idealnie podsumowuje post i... przykuwa uwagę. Przeczytałam ją na samym początku ;3
  Również obserwuję ;)
  zapraszam:
  http://normalny-blog-nienormalnej-nastolatki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie, zgadzam się. Sama też zrobiłam post o przeszłości :)
  Obserwuje ❤
  http://moszovska-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy blog ;) Chciałabyś może rozpocząć współpracę z firmą Sheinside? Ma ona program dla początkujących blogerek, który jest bardzo korzystny. Dodajesz posta z linkami do ich strony i możesz dostać 15$ jeśli go zaakceptują, lub 5$ jeśli nie ;) I jak, zainteresowana? Tutaj masz link: wejdz KLIK . Jesli masz jakieś pytania, spokojnie pisz do mnie e-maile na adres: knowthyself99@onet.pl POWODZENIA :))))

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie motywacją :)
Zależy mi tylko na stałych czytelnikach ;)